PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=679854}

Wykapany ojciec

Delivery Man
6,5 44 711
ocen
6,5 10 1 44711
5,0 7
ocen krytyków
Wykapany ojciec
powrót do forum filmu Wykapany ojciec

Bardzo przyjemnie się ogląda gdy widać tyle polskich akcentów. Nazwisko, Polak w roli ojca, t-shirt "WARSAW", proporczyki w kabinie furgonetki. Film naprawdę przyjemny. Momentami mocno mnie rozbawił. POLECAM! Odrobina Polski w USA (tym razem nie w Chicago :-))

ocenił(a) film na 7
Froogo

Mnie w kilku momentach rozbawił a w kilku też wzruszył,co było miłym zaskoczeniem.

Froogo

Polak ? jaki ? gdzie ? myslisz o panu Andrzeju ? p. Andrzej Blumenfeld w jednym z wywiadow w latach 90-tych powiedział ze najpierw jezt żydem a nastepnie Polakiem .

ocenił(a) film na 5
parszywykutafon

Żyd pisze się z dużej litery, tak jak Polak i inne nacje

Ewiatko

tak , to prawda ale ze względu na brak szacunku użyłem małej litery . Mogę chyba przynajmniej w taki sposób okazać niechęć wobec nich ?

ocenił(a) film na 5
parszywykutafon

Ale dlaczego, czy cos osobiscie spotkalo Cie ze ich strony?

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 5
parszywykutafon

Po pierwsze: wypadaloby Polaku zachowywac formy grzecznosciowe, jak sie do kogos zwracasz, Ty, Ci i temu podobne zwroty pisze sie z duzej litery, tak jak nazwy narodowosci nawet nielubianych Zydow, bo to jest juz ortografia ojczystego jezyka Polaku, ktora nie ma nic wspolnego z lekcewazeniem czy nie lubieniem jakiejs nacji.
Po drugie: nie jestem Zydowka i nie dlatego sie dopytuje, tylko dlatego, ze mnie to bardzo dziwi, ze tak wiele osob ma cos do Zydow, ale to zwykle sa ludzie starszego pokolenia, u ktorego sie utarly jakies animozje sprzed lat.

Ewiatko

słuchaj napisałem ci juz czemu czuje niechęc do żydów ,kieruję sie historią ,to ona sprawiła że ich nie lubię .

parszywykutafon

ale Jezusa lubisz? ;) czy wolisz Peruna?

ocenił(a) film na 8
sowanna

klęka przed Królem Żydów Jezusem. I to zadziwia cały świat. Antysemici polscy raz w tygodniu klęczą przed Królem Żydów i składają mu hołd. Śmiać się czy płakać? INRI

andolinis

Jezus królem Żydów ?
Hmm, ciekawe rzeczy piszesz.

ocenił(a) film na 8
kohamusa

INRI oznacza IESVS NAZARENVS REX IVDÆORVM (Jezus Nazarejczyk Król Żydów) - to jest ten napis na krzyżu

andolinis

Wiem, co oznacza ten skrót, ale napisać można sobie wszystko, np PRL, skrót od : Polska Rzeczpospolita Ludowa. Czy była ona ludowa ?

ocenił(a) film na 8
kohamusa

Aha to dzięki że odkryłes, że Jezus nie był królem Żydów. Zgłoś do Watykanu bo nie wiedzą.

andolinis

Jedź do Izraela i powiedz im, że to jest ich król, bo oni o tym nie widzą.

ocenił(a) film na 8
kohamusa

leków znowu nie wziąłeś

andolinis

Zabrakło argumentów ?

ocenił(a) film na 8
kohamusa

trudno argumentować z kimś kto żyje w świecie fikcji i nie przyjmuje do wiadomości podstawowych rzeczy jak np. fakt, że INRI znaczy po polsku Jezus Chrystus Król Żydów (no chyba, że trolujesz i sprawia ci przyjemność męczenie kogoś, to współczuję tym bardziej)

andolinis

Dwukrotnie napisałeś, że Jezus jest Królem Żydów. Na dowód tego, podałeś tłumaczenie napisu INRI. Tablica z napisem została ironicznie umieszczona przez Piłata.

Jan : Wypisał też Piłat tytuł winy i kazał go umieścić na krzyżu. A było napisane: „Jezus Nazarejczyk, król żydowski” Czwarty Ewangelista jest jedynym, który dodaje znaczące uzupełnienie: Ten napis czytało wielu Żydów, ponieważ miejsce, gdzie ukrzyżowano Jezusa, było blisko miasta. A było napisane w języku hebrajskim, łacińskim i greckim. Arcykapłani żydowscy mówili do Piłata: „Nie pisz: Król żydowski, ale, że On powiedział: Jestem królem żydowskim”. Odparł Piłat: „Com napisał, napisałem” (19,19-22).

Ps.
trolem teraz nie jestem, bo biorę leki.

ocenił(a) film na 8
kohamusa

Taaak, to cała prawda, bezdyskusyjnie. Bo to musi być prawda! Prawda? A kobieta pochodzi od żebra Adama.

andolinis

A jednak się skończyły.

ocenił(a) film na 8
kohamusa

A jednak trol...

andolinis

Wygrałeś.

kohamusa

Kur..wa!Kochajcie się..!W końcu jesteście...Polakami!

wilkrobert132

Trudno jest krzewić miłość, gdy na jej drodze stoją dwie silne, bliźniacze siostry : ignorancja i religia.

andolinis

Zdajesz sobie sprawę z tego że ten napis był w formie prześmiewczej, bo ktoś z jego popleczników go tak określił, a żydzi przecież chcieli jego śmierci...

ocenił(a) film na 6
andolinis

widzisz... Pan Jezus jest Królem wszystkich, a nie tylko Żydów, więc nieco Ci się pomyliło...

Froogo

Ale co vinc z tym byciem Polakiem bo już chyba w innym filmie też coś z Polska jest zwiaząne. Chyba w ,, sekrety i grzeszki,,

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones